Почетна Македонија ХОЛИВУДСКИ „БЛИЗНАЦИ“ Дали знаевте дека некои од најголемите актерски ѕвезди имаат познати двојници?

ХОЛИВУДСКИ „БЛИЗНАЦИ“ Дали знаевте дека некои од најголемите актерски ѕвезди имаат познати двојници?

од nenad
2 минути читај за


Судејќи по објавата на Ситком Ворлд, се чини дека некои од најголемите холивудски ѕвезди имаат двојници, а кога ќе ги споредите нивните фотографии, тешко би можеле да ги „препознаете“.
Фејсбук страницата на Ситком Ворлд сподели серија фотографии од холивудските ѕвезди и нивните еднакво познати двојници, истакнувајќи колку од нив всушност имаат „близнаци“ во светот на шоубизот.

   

Судејќи по објавата на Ситком Ворлд, се чини дека некои од најголемите холивудски ѕвезди имаат двојници, а кога ќе ги споредите нивните фотографии, тешко би можеле да ги „препознаете“.

фото: Фејсбук

фото: Фејсбук
Така, меѓу познатите „близнаци“ се издвојуваат актерите Хенри Кавил и Мет Бомер – делат темна коса, слична фризура, сини очи и други црти на лицето.

Исто така, тука се и Даниел Редклиф и Илајџа Вуд, чии малку поинакви фризури помагаат да се разликуваат.
Друго дуо кое дели неверојатна сличност е шпанскиот актер Хавиер Бардем, како и Џефри Дин Морган.

фото: Фејсбук

фото: Фејсбук

фото: Фејсбук

Младата актерка Мили Боби Браун, позната по сериите „Stranger Things“ и филмовите „Enola Holmes“, има нешто постара доппелгангерка – Натали Портман. Споредување на нејзините фотографии во 20-тите со сегашниот изглед на Мили – тешко е да се најде разлика.

фото: Фејсбук

фото: Фејсбук

фото: Фејсбук

фото: Фејсбук

фото: Фејсбук

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING