Почетна Свет
Категорија:

Свет

Македонското друштво “Илинден”- Тирана денеска официјално испрати честитка до претседателката Гордана Силјановска-Давкова за нејзиниот избор …

Неколку високи ирански функционери, исто така, загинаа заедно со иранскиот претседател Ебрахим Раиси во хеликоптерска …

Албанскиот премиер Еди Рама на Фејсбук објави отворање на нов патен правец меѓу Косово и …

Македонска алијанса за европска интеграција, МАЕИ, доби донација на книги од автори Македонци од Пиринска …

Меѓурелигискиот совет на Албанија е оформен во 2007 година од страна на водачите на петте …

Македонското друштво “Илинден“-Тирана упатува честитки до првата група студенти кои го завршија првиот циклус по …

Таа ја поздрави работата на Комисијата за односи со верските заедници и религиозните групи и …

Со поддршка на општината Пустец областа Преспа во Пустец беше промовирана книгата “Преспа по патеката …

Премиерот на Словачка, Роберт Фицо, денеска бил застрелан во Хандлова каде што се одржувала седницата …

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими Никица Мојсоска Блажевски, извршен директор на Македонија 2025, …

Сонцето првпат се појавува на знаме како дел од пејзажот на црвеното знаме на кумановската …

Македонско друштво “Илинден“-Тирана, пред девет години беше примено во Федералната унија на европските националности (ФУЕН) …

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING