Почетна Убавина и здравје Неделен хороскоп за сите хороскопски знаци: што ве советуваат ѕвездите за оваа недела од понеделник 20.05.2024 до недела 26.05.2024 во врска со работата, љубовта и здравјето

Неделен хороскоп за сите хороскопски знаци: што ве советуваат ѕвездите за оваа недела од понеделник 20.05.2024 до недела 26.05.2024 во врска со работата, љубовта и здравјето

од nenad
1 минути читај за

Овен
Работа: На почетокот на неделата ќе бидете многу активни, комуникативни, ажурирани и многу полесно ќе можете да завршите се што ќе започнете. Прифатете конструктивни совети и размислете за промена на некој деловен концепт, немојте да се затворате за нови идеи кои ви доаѓаат од докажани извори. Односите со соработниците во овој период ќе бидат добри како и со претпоставените, можна е и помош од пријателите. Од средината на неделата треба успешно да ги затворите сите незавршени обврски како и некои финансиски структури. Се на се, во овој период не ве очекуваат сериозни пречки и предизвици, успешно ќе завршите се што сте наумиле.

Љубов: Оваа недела е добар момент за Овните кои се во врски да ги поправат грешките во партнерските односи, да ја вратат комуникацијата во некоја нормална рамка, но време е и да ја вратите страста и заедништвото во врската со саканата личност. Мора да работите на комуникација и на тој начин ќе успеете да ги надминете повремените проблеми или несогласувања во вашата врска. Слободен Овен, интересните контакти со спротивниот пол ќе ве следат пред се преку социјалните мрежи или познанства, а комуникацијата ќе оди во вистинска насока.

Здравје: Здравјето повеќе или помалку стабилно. Можни се помали дигестивни проблеми, затоа внимавајте на исхраната. Вежбајте, одморете се, јадете подобро, медитирајте.

Текстот продолжува на следната страна

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING