Почетна Технологија Тешка сообраќајка во Скопје- Пожарникари и лекари го извлекувале возачот 20 годишно момче со бмв

Тешка сообраќајка во Скопје- Пожарникари и лекари го извлекувале возачот 20 годишно момче со бмв

од nenad
1 минути читај за
фото: Скопје инфоДваесетгодишно момче од Скопје е тешко повредено по страотната сообраќајна несреќа, што се случи синоќа на булевар Србија во Кисела Вода.

– На 10.06.2024 околу 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Србија“, Х.Б.(20) од Скопје, управувајќи патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во столб од улично осветлување. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во „Комплекс клиники „Мајка Тереза“.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING