Почетна Економија Се урна авганистански воен хеликоптер, најмалку еден мртов, дванаесетмина повредени

Се урна авганистански воен хеликоптер, најмалку еден мртов, дванаесетмина повредени

од nenad
1 минути читај за
Авганистански воен хеликоптер се урна денеска во провинцијата Гор во западен Авганистан, при што загинало најмалку едно лице, соопшти авганистанското Министерство за одбрана. Урнувањето на хеликоптерот МИ-17 се случило поради технички проблем. Повредени се 12 лица, се наведува во соопштението за печатот.

   

Хеликоптерот бил во спасувачка мисија откако возило со цивили паднало во река во близина на градот Фероз Кох, главниот град на провинцијата Гор, соопшти Министерството на платформата Икс.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING