Почетна Технологија СЕ „ЕВАКУИРА“ СКОПЈЕ: Луѓето се упатија кон Грција

СЕ „ЕВАКУИРА“ СКОПЈЕ: Луѓето се упатија кон Грција

од nenad
1 минути читај за
На граничниот премин Богородица се гледа дека возила се упатиле кон соседна Грција. Утре во земјава е неработен ден за сите граѓани. Го одбележуваме 1-ви Мај, меѓународниот ден на трудот.  Потоа следи Велики Петок, неработен ден и Велигден.
Од АМСМ велат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING