Почетна Технологија СДСМ е повеќе наша отколку нивна, планирам да се кандидирам за лидер на СДСМ!

СДСМ е повеќе наша отколку нивна, планирам да се кандидирам за лидер на СДСМ!

од nenad
4 минути читај за
Почитувани си земав за право како член пред се и симпатизер на СДСМ јавно да го искажам мојот став, не дека до сега не сум го правел тоа, сега малце поопширно Завршија изборите на праг сме да формираме нова влада предводена од партијата која ја рушивме од власт, партија која е осудена како злосторничко здружение, партија со блокирани сметки, со одземено седиште и преполна со контроверзни личности. Се прашуваме сите ама баш сите како успеавме ние да ја вратиме таа партија пак на власт, еве како од мое гледиште, прво претераната заложба за нашата европска интеграција и запоставување на домашните проблеми, не не се запоставени туку доверени на луѓе кој не се соодветни за тие прашања.Безобразлукот, самоволието, расипаноста и алчноста на одредени функционери не доведе до тој степен да сме таму каде што сме!

   

Не може од 60,000 вработени луѓе од 2017 до 2023 никој од нив бе другари да не биде аголен и да врсти за тоа што СТЕ МУ НАПРСВИЛЕ УСЛУГА а да ги заборавивме авантурите на одредени ДУП МАЈСТОРИ И ФВАЛЕРИ ЗА КОЈ ИМАМ ДОКУМЕНТИРМО ДОКАЗИ САМО ГИ ЧЕКАМ ДА ВИДАМ ДАЛИ СЕ СЕРИОЗНО ВО НАМЕРАТА ДА СЕ ВКЛУЧАТ ВО БИТКАТА :Предедстел на СДСМ И да наш проблем нее Дпмне, наш проблем сме ние самите внатре кој дозволивме луѓе без идеолошка партиска матрица, без оној генетски код во кој е испишана целата историја на СДСМ да носат одлуки и да ни ја водат партијата Незнам од каде веќе да почнам толку има многу ама ете ќе скратам пак бидејќи народот си го кажа тоа на изборите, не ги сакавте силните другари, тие што не можат да се контролираат тие што имат став и морал не другари згрешивме затоа и ќе одговарате и не се вадете на тоа дека ДУИ е виновен! Кога правевте дилови кога делевте профит итн итн, кога заедно ги пиевте најскапите вина заедно иде вте на одмори кога заедно ја крчевте погубната политика тогаш добри беа?!

Слушам дека и Заев е крив! Ради него било се ова, Да Заев е крив што ви веруваше што ви ја довери неговата доверба што ви дозволи да раководите одредени клучни места Е затоа е крив тој човек што ка крена партијата од пепел за вие за неколку години повторно да ја пеплосате Не ја кревавме од пепел за да ја оставиме да крвари. СДСМ има и ќе има победнички менталитет. Со новото раковоство партијата ќе биде спремна за било какви избори во било кое време. А за наредните парламентарни избори машинеријата ќе биде спремна за историска победа! И да да не заборавам уште нешто Планирам да се кандидирам за претседател на СДСМ и сведен дум дека нема да победам ама мерак ќе ми биде што на одредени луѓе ќе можам пак без да побегнат Да им плеснам се во лице И секако и материјално поткрепени со докази Не ме имате вие мене во рака, ве имам јас А мој фаворит е Оливер Спасовски и се надевам дека секој разумен член ќе гласа за него бидејќи лично он беше еден од одноположниците на она СДСМ кое сруши режим.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING