Почетна Убавина и здравје Пејачката ја угости мајката на Муки како што доликува, еве каде ја однесе пред да замине за Дубаи

Пејачката ја угости мајката на Муки како што доликува, еве каде ја однесе пред да замине за Дубаи

од nenad
2 минути читај за

Свекрвата на Тања Савиќ дојде во Србија!


Свекрвата на пејачката дошла од САД за да помине време со синот и снаата…

Тања Савиќ речиси две години ужива во романса со Мухамед Муки Бешиќ, 11 години помладиот пилот.

Дека љубовта меѓу двајцата цвета докажува и фактот што мајката на Муки целосно ја прифатила нејзината снаа, па таа неодамна дошла од Америка да помине малку време со синот и Тања.

„Мајката на Муки навистина добро се сложува со Тања. Иако на почетокот не била за врска, сепак се предомислила кога се запознале на крајот на минатата година во Америка, кога Тања имала турнеја таму. Иако извесно време беше резервирана, сега меѓу нив двајца е сосема друга ситуација. Така таа неодамна ја прифатила поканата на Тања да дојде во Србија и да и биде гостинка. Таа одеше со нив насекаде, а еден ден дојде дури и на снимањето на новиот спот на Тања. Се сокри зад сцената за да не ја фатат камерите, но уживаше“, вели изворот на Курир.


Поврзани објави

Меѓу другото отркитва детали и од професионалниот живот на Тања:

„Тања сега конечно ги заврши сите обврски пред објавувањето на новиот албум. Снимала видеа, па решила да оди на одмор со Муки, нејзината сестра и децата. Моментално се во Дубаи и уживаат. Се гледа дека се среќни и задоволни. Ќе бидат таму неколку дена, а потоа ќе се вратат, за да може да се посвети на промоцијата на новиот албум“.

Фото: социјални мрежи

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING