Почетна Економија Од Либан истрелани 26 ракети кон северот на Израел

Од Либан истрелани 26 ракети кон северот на Израел

од nenad
1 минути читај за

Израелските одбранбени сили соопштија дека од правец на Либан кон северот на Израел биле истрелани 26 ракети, но дека нема повредени и не е причинета материјална штета.

Rockets launched from Lebanon are seen striking Mount Meron in northern Israel a short while ago.

Hezbollah has attacked Mount Meron, which is located some eight kilometers from the Lebanon border, several times amid the ongoing war, launching large barrages of rockets at the… https://t.

co/hTqLKNZGur pic. twitter. com/eGyrUSemaH
— Emanuel (Mannie) Fabian (@manniefabian) April 27, 2024Одговорноста за нападот ја презеде Хезболах.

Тие велат дека тоа е одговор на неодамнешните израелски воздушни напади врз градовите во јужен Либан, пренесува Тајмс оф Израел. ссм/фото: архива .

Извор: МИА

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING