Почетна Убавина и здравје Змија демне жаби во љубовен занес (ВИДЕО) – Убавина и здравје

Змија демне жаби во љубовен занес (ВИДЕО) – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај заСе „препуштат на страстите“…

Фотографот и креатор на социјалните мрежи Џејден Клајн сними интересен момент додека планинареше.

Наишол на змија со две риги (Thamnophis hammondii) која демнела пар жаби за време на парењето. Џејден напиша дека „ловот“ траел 15-20 минути, но го објавил само „нагласувањето“.

Змијата демнела на карпата покрај водата, местото каде што двете жаби решиле да се „препуштат на страстите“.


Поврзани објави

Кога нападнала, едната жаба успеала да побегне со скок во водата, но другата немала толку среќа.

Видеото на Инстаграм има над 15 милиони прегледи и половина милион лајкови.


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING