Почетна Технологија Домашен притвор за родителот од Битола, кој во училница за време на настава натепа ученик и наставничка

Домашен притвор за родителот од Битола, кој во училница за време на настава натепа ученик и наставничка

од nenad
2 минути читај за
Домашен притвор за родителот од Битола, кој во училница за време на настава натепа ученик и наставничка. Инцидентот се случи во ОУ „Даме Груев“ Битола, каде што двајца родители физички нападнале соученик на нивното дете и наставничка додека одржувала час, а причината бил нетрпеливиот однос меѓу две деца.

   

„На 15.05.2024 во СВР Битола, Р.М.(48) од Битола пријавил дека за време на настава во основно училиште во Битола, неговиот малолетен син бил физички нападнат од Р.Л. и Н.Л., родители на негов соученик.“, велат од СВР Битола.
На „родителот Р.Л. му е одреден домашен притвор од 8 дена, и не смее да го напушта својот дом“, информираат од СВР БитолаДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING