Почетна Убавина и здравје Juliette! – родена да биде икона – Убавина и здравје

Juliette! – родена да биде икона – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Овој нов мирис со ноти на темна цреша, розов бибер и апсолут јасмин нѐ кани да ги следиме волшебните чекори на дамата што го носи

Со оваа креација, креаторот Романо Ричи посака повторно да нѐ поврзе со суштината на Juliette. Лансиран во 2006 за да ја размрда целата парфемска индустрија, брендот Juliette has a gun постојано се обидува да ги разоткрие многуте аспекти на женственоста. Juliette стои како симбол на самоуверена комлексност, гордост и непослушност.

Слободна и страсна, Juliette го води танцот.

Овој нов мирис со ноти на темна цреша, розов бибер и апсолут јасмин нѐ кани да ги следиме волшебните чекори на дамата што го носи.

Иконично црвено

Поврзани објави

Шишенцето парфем, во огнено црвена боја, е одразот на Juliette. Страсна црвена боја што ја отсликува желбата која ги осветлува усните и жарот под високите потпетици. Сензуална и топла нијанса, во контраст со металните букви и капаче, како намигнување на смелите парадокси на нашата модерна хероина.

Тајното оружје

Темна цреша, розов бибер, јасмин апсолут, кашмеран, грав тонка, амброксан.

Родена да биде икона.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING