Почетна Убавина и здравје 750 илјади евра, парите веднаш ги вложила во две работи – Убавина и здравје

750 илјади евра, парите веднаш ги вложила во две работи – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Соња Вуксановиќ реши да ја продаде куќата што и припадна во разводот од Аце Лукас…

Поранешната сопруга на Аце Лукас, Соња Вуксановиќ, ја продаде куќата што и припадна по разводот со познатиот фолкер за 750 илјади евра.

Таа со парите што ги добила за овој луксузен имот наводно купила два стана во српската престолнина. Од имотот се откажала, бидејќи според извор близок до неа, бил прескап за одржување.

По разводот со Аца, Соња неколку години живееше со ќерките во таа куќа, но, како што е познато, недвижниот имот со двор бара многу време за одржување и многу вложување, па тоа беше една од причините зошто реши да го продаде. Го купил менаџер на познато шоу. Од добиените пари Соња можела да си дозволи два стана“ – вели изворот.

Поврзани објави

Да потсетиме, Александар Вуксановиќ попознат како Аца Лукас и Соња Вуксановиќ беа во брак девет години и се родители на ќерка Викторија.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING