Почетна Убавина и здравје 10 сојузници на телото налето – Убавина и здравје

10 сојузници на телото налето – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Средства со заштитен фактор, па средство за самопотемнување, нежни средства за бањање и нега по иритации, ова се летните фаворити што ги носиме во нашата козметичка торбичка!

Со хидратантното млеко за самопотемнување за лице и тело Capital Soleil Autobronzant, Vichy кожата постепено и природно потемнува по 1 час од нанесувањето, а се хидрира во текот на 8 часа.

За сува до многу сува кожа, универзален крем што хидрира и помага во обновување на заштитната бариера на кожата, Moisturizing Cream, Cerave.

Заштита за целото семејство во само еден производ, млеко за тело со СПФ 50 во пакување од 300 мл, Capital Soleil Vichy

Средство за хигиена на осетлива, многу сува, иритирана кожа склона на чешање, Lipikar Syndet AP+, La Roche Posay. Погодно за бебиња и возрасни.

Балсам за враќање на липидите во многу сувата и иритирана кожа кај бебиња и возрасни, Lipikar Baume AP+, La Roche Posay. Погодно за кожа склона на атопија и алергии.

Поврзани објави

Иновативно, невидливо или суво масло за нега и заштита на кожата од сончевите зраци Capital Soleil Huile Invisible, Vichy. Погодно е за лице, тело, но и за заштита на косата од сонцето.

Ултралесна формула со висок фактор за заштита од сончевите зраци во спреј, кој се карактеризира со висока водоотпорност, Anthelios Body Mist XL, La Roche Posay SPF 50.

Антиперспирант ролон-дезодоранс за регулирање прекумерно потење, без алкохол, со термална вода, Rolon Traitement Anti-Transpirant 48h, Vichy.

Иновативен, ултралесен спреј со водена текстура и додаток на хијалурон за хидратација, со висока заштита СПФ 50, Solar Protective Water, Vichy.

СОС-балсам на третман на по интензивна сончева изложеност или претрпени изгореници, Idéal Soleil After Sun Sos Balm, Vichy.

Текст и фото: ПР

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING