Почетна Македонија ЈП Комунална хигиена – Скопје со засилени активности за расчистување по вчерашното невреме

ЈП Комунална хигиена – Скопје со засилени активности за расчистување по вчерашното невреме

од nenad
1 минути читај за
ЈП Комунална хигиена – Скопје утрово спроведува засилени активности за расчистување по обилните дождови што во текот на вчерашната ноќ го зафатија градот Скопје. Во координација со Градот Скопје, екипите на претпријатието реализираат активности за расчистување на јавните и на сообраќајните површини, со цел да се овозможи проодност на движењето на пешаците и безбедно одвивање на сообраќајот.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING