Почетна Убавина и здравје Јелена Ѓоковиќ и Јелена Карлеуша во исти папучи – на која подобро ѝ прилегаат? – Убавина и здравје

Јелена Ѓоковиќ и Јелена Карлеуша во исти папучи – на која подобро ѝ прилегаат? – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

И двете познати Јелени во влечки кои се апсолутен хит ова лето.

Јелена Ѓоковиќ е секогаш меѓу најдобро облечените на секој настан, а неодамна на една свадба ги спои модната едноставност и елеганцијата, оставајќи значаен впечаток во влечките „Хермес“.

Некои би рекле дека влечките не се најдобриот избор за ваков свечен настан, но сопругата на Новак Ѓоковиќ е позната по совршената комбинација на елегантна класика и ноншалантност, па овој настан не беше исклучок.

 

Секако, не станува збор за обични влечки, туку за хит-моделот на куќата „Хермес“, кој минатата сезона се прошета низ улиците на светските метрополи и стана толку популарен што можеме да го видиме и ова лето.

Првиот модел Oran беше рамен, додека новиот Oasis има ниска потпетица. И двата имаат преден дел во форма на H и се направени во неколку бои.

Поврзани објави

Удобни и лесни, влечките станаа вистински хит меѓу инфлуенсерите и познатите дами, па ги видовме на нозете на Јелена Карлеуша, која во рамен модел се прошета низ градот.

Сепак, на Јелена Ѓоковиќ повеќе ѝ одговара моделот Оазис, а тоа го потврди и на концертот на Ник Кејв, кој пред неколку дена се одржа во Белград. Во вечерно издание, влечките ги искомбинирала со долг црн фустан и чанта „Сен Лоран“ во беж нијанса.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING