Почетна Убавина и здравје Што не е во ред со тебе? – Убавина и здравје

Што не е во ред со тебе? – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Пејачката Кејти Пери се појави на настан организиран од Vogue во Париз, а нејзината необична модна комбинација го привлече целото внимание.

Поврзани објави

Таа носеше фустан Noir Kei Ninomiya со дупчиња и цветни украси. Таа со тој фустан откри многу кожа.

Пејачката на социјалните мрежи ги покажа фотографиите од настанот. Поради полуголо издание, Кејти наиде на многу критики.

„Што не е во ред со тебе? Секој ден стануваш полуда“, „Се сеќаваш кога жените носеа облека и имаа талент? Сега не носат облека за да го сокријат недостатокот на талент“, „Немаш самопочит“, „Зошто покажуваш толку кожа?“, „Зошто не се соблечеш гол?“ критикувана беше таа од нејзините обожаватели.

 

Овогодинешниот настан „Вог“ го прослави бракот меѓу спортот и модата, при што секоја деценија од 1920-тите па наваму става различен спорт во центарот на вниманието. На ревијата истакнати современи и историски француски дизајнери и модни куќи ја истакнаа клучната улога на Париз во светот на модата.

На настанот учествуваа повеќе од 500 спортисти, изведувачи, изненадувачки гости и модели.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING