Почетна Балкан Шпанската претставничка со плагијатот на Неда Украден ја запали сцената, споредете ги и сè ќе ви стане јасно! (ВИДЕО) – Курир

Шпанската претставничка со плагијатот на Неда Украден ја запали сцената, споредете ги и сè ќе ви стане јасно! (ВИДЕО) – Курир

од nenad
2 минути читај за
НА СЦЕНАТА ИГРААТ ГОЛИ МАЖИ ВО ТАНГА: Шпанската претставничка со плагијатот на Неда Украден ја запали сцената, споредете ги и сè ќе ви стане јасно! (ВИДЕО)

Во тек е втората полуфинална вечер на Евровизија каде настапува и Шпанија за која српската пејачка Неда Украден тврди дека ја пеат нејзината песна.

Имено станува збор за песната на Неда од 2020 година со која се натпреваруваше на изборот за песна за Евровизија.Овогодинешните претставници на Шпанија со песната „Zorra“ на групата „Небулоса“ предизвикаа многу коментари на интернет уште од нејзиното прво појавување пред два месеци.

Шпанија вечерва настапи, а на сцената полуголи мажи во танга играа додека публиката ескалираше.

Инаку пред два месеци се огласи и самата Украден за нејзината песна, еве што изјави тогаш:

Извор : Kurir.mk

НА СЦЕНАТА ИГРААТ ГОЛИ МАЖИ ВО ТАНГА: Шпанската претставничка со плагијатот на Неда Украден ја запали сцената, споредете ги и сè ќе ви стане јасно! (ВИДЕО)

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING