Почетна Убавина и здравје Шашир, проѕирен корсет и панталони со реси! Необично издание на Сека Алексиќ, пејачка како вистинска каубојка (ФОТО)

Шашир, проѕирен корсет и панталони со реси! Необично издание на Сека Алексиќ, пејачка како вистинска каубојка (ФОТО)

од nenad
1 минути читај за

Алексиќ ги воодушеви фановите со комбинацијата на облека…

Пејачката Сека Алексиќ синоќа настапи во главниот град на Србија. Сека важи за некој кој многу се грижи за својот изглед, па синоќа уште еднаш ја воодушевив публиката со крајно необична аутфит комбинација.

Имено, фолк девојката носела проѕирен корсет, под кој се гледал интересен детаљ. Покрај тоа, таа носела и широки панталони со реси, како и кадифена чанта.

Сека целиот изглед го заокружила со црни, проѕирни ракавици, како и огромна, каубојска капа, со сребрени реси.

Поврзани објави

Што се однесува до косата, Алексиќ се одлучила за меки бранови, кои одлично се вклопиле со целиот аутфит.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING