Почетна Убавина и здравје Хороскоп за месец Мај: Прочитајте што ве очекува овој пролетен месец

Хороскоп за месец Мај: Прочитајте што ве очекува овој пролетен месец

од nenad
2 минути читај за

Овен
Бизнис: Почетокот на месецот ќе биде обележан со турбулентни настани и појава на нови идеи во деловниот сегмент. Од 02-06.05. солидна деловна ситуација, унапредувања и нови деловни позиции и можности нема да ви одминат. Ќе ти се чини дека се вртиш во кругови, тоа е твое субјективно искуство. 06-12.05. некој ќе бара од вас да се прилагодите, иако не сте најдобриот модел на личност кој лесно се прилагодува на другите. Треба да се преиспитате себеси и вашите потези и одлуки од претходниот период. 12-22.05. големи можности за промени, нови шанси кои ќе се отворат преку контактите што сте ги оствариле, а исто така можно е некој од вашите пријатели да ве турка и истегне во вистинската насока. Од 25.05. некои од вас може да започнат нови деловни приказни или дури и нови начини на заработка. Искористете ја поддршката што ви се нуди во овој период, прифатете ги можностите што ќе се појават. Кон крајот на месецот презентирајте ја идејата за подобрување на средствата за работа, модернизација, токму поради прашањето на динамиката. Некои ненадејни притисоци можат да ви ги нарушат плановите, принудувајќи ве да се зафркавате со нешто што веќе мислевте дека сте го завршиле, но и вие ќе го надминете тоа.

Љубов: Првиот дел од мај е добар за Овните кои се во емотивни врски, можете да воспоставите подобар контакт со партнерот, па потрудете се. Деновите пред вас ќе бидат променливи, но ќе успеете да се поврзете со партнерот. Планирајте патувања и излети со пријателите, секакви дружења и дружења. Втората половина од месецот во емотивните врски бара поголема комуникација со партнерот. Обидете се да не се провоцирате и провоцирате еден со друг ако некои работи што не ги сакате добиваат димензии на големи проблеми и несогласувања. До крајот на месецот врската е стабилизирана. Решението е дека треба да истраете и да продолжите да се обидувате да ја вратите вашата врска на некои понормални и постабилни линии. Нервозни сте исто како и партнерот и имате потреба да се расправате и да се карате без престан. Потребно е нешто да се промени, да се разбие воспоставеното секојдневие. Во првата половина од месецот ќе се случат многу интересни работи во близина на слободниот Овен. Во овој период може да се започнат приказни кои ќе ви донесат интересно запознавање Во втората половина од месецот ќе има многу комуникација, а можеби и некоја посериозна приказна на хоризонтот.

Здравје: Првата деценија од мај носи изразена напнатост и нервоза, па на Овенот ќе му треба многу разбирање и поддршка на полето на здравствените прашања. Втората деценија од месецот – проблеми со желудникот и варењето, а на крајот на месецот и ендокриниот систем. Вежбајте, одморете се, јадете подобро, медитирајте. Попроблематична е третата деценија, особено изразени нарушувања во варењето и урогениталниот тракт.

Текстот продолжува на следната страна

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING