Почетна Убавина и здравје Хороскопски знаци кои во јули ќе ја сретнат љубовта на својот живот! – Убавина и здравје

Хороскопски знаци кои во јули ќе ја сретнат љубовта на својот живот! – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Table of Contents

Од 1 до 6 јули на небото се случи еден од најромантичните транзити во годината – секстил помеѓу Венера во Рак и Марс во Бик. Традиционално носи хармонија во врските и флертувањето кај паровите. Хороскопските знаци кои ќе ја запознаат својата сродна душа во јули можат да и се заблагодарат на Венера што минува низ знакот Рак. Ова може да ви донесе нови шанси и незаборавна средба.

Хороскопски знаци кои ќе запознаат својата сродна душа во јули:

Рак

Младата месечина се појавува во вашиот знак, што значи дека можете да запознаете нова љубов. Најверојатно таа личност ќе биде од странство или поврзана со работа. На пример, таа личност може да дојде кај вас на стажирање или да работите на заеднички проект. Навистина, за некои ракови ситуацијата можеби е поврзана со летни романси, но овој јули ваквите средби имаат шанса за вистинско продолжение.

Јарец

Поврзани објави

Многу лесно ќе запознаете некој нов за вас. Интересно е што во вашиот случај иницијативата може да дојде од другата страна, односно да ве поканат на состанок преку кореспонденција или да се сретнете некаде. За оние јарци кои се во сериозна врска, јули може да донесе повторно преговарање на унијата. Но, тоа е поврзано токму со вашата емотивна состојба благодарение на која ќе сакате длабочина во дијалозите и разговорите.

Бик

Вашиот владетел Венера ќе биде во секторот за состаноци, но Марс ќе биде во вашиот знак. Заедно, овие ќе резултираат со тоа да имате жесток обожавател. Ако сте таков тип, тогаш и самите можеби ќе разбудите поголема потреба за акција и ќе сакате да покажете поголема иницијатива. Ако сте подготвени да се удавите во нежност, тогаш јули е буквално создаден за ова. Најверојатно, може да најдете личност која многу ќе ве интересира токму затоа што покрај него ќе имате незаборавни емоции. Како да сте во кожурец кој ве штити од целиот свет.

Лав

Венера ќе се движи низ вашиот сектор на тајни, каде што на 4 јули се појавува младата месечина. Во вашиот живот веројатно ќе се појави нов обожавател, но засега врската ќе биде тајна или нејзиниот развој ќе се одвива онлајн. Најверојатно, нешто ќе се промени до 13 јули кога Венера во Лав ќе се спротивстави на Плутон во Водолија и може да донесе многу страсна средба. Ваква сексуална желба одамна не сте доживеале.

 

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING