Почетна Македонија (ФОТО) Tренингот на Хајдук поради Гатузо изгледаше како дерби натпревар

(ФОТО) Tренингот на Хајдук поради Гатузо изгледаше како дерби натпревар

од nenad
1 минути читај за
Италијанскиот стратег Џенаро Гатузо неодамна седна на клупата на Хајдук и тоа беше причина за голема еуфорија во овој клуб. Какви очекувања имаат навивачите од Гатузо најдобро покажува сликата од првиот отворен тренинг кој го одржа Италијанецот. На тренингот на сплитскиот клуб трибините беа полни како да се игра дерби натпревари. Хајдук има големи амбиции во новата сезона и веќе се споменуваат Един Џеко и Иван Ракитиќ како можни нови засилувања.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING