Почетна Технологија (ФОТО) Камион без возач се преврте над толпата деца во Киргистан

(ФОТО) Камион без возач се преврте над толпата деца во Киргистан

од nenad
2 минути читај за
Камион вез возач удри во поголема група деца собрани на настан во регионот Сузак во Киргистан, при што биле повредени околу 30 од присутните.

   

Локалното Министерство за здравство соопшти дека многу од жртвите се на возраст меѓу девет и 16 години, а за три се вели дека се во тешка состојба.

Тие учествувале на натпревар во селото Жерге-Тал каде што децата се собирале да читаат поема, објавија локалните медиуми.

Во тек е истрага за несреќата и за тоа како камионот останал без возачот и зошто не била подигната кочницата додека возилото било оставено само.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING