Почетна Економија Уапсен Норвежанец кој шпионирал во корист на Кина

Уапсен Норвежанец кој шпионирал во корист на Кина

од nenad
1 минути читај за
Норвешки државјанин вчера е уапсен под сомнение дека шпионирал во корист на Кина, соопшти денеска Норвешката разузнавачка служба (ПСТ). Не е откриен идентитетот на осомничениот, кој денеска ќе биде сослушан во Осло. ПСТ во својот годишен извештај наведе дека во 2024 година Кина ќе биде сериозна закана во разузнавачката работа. Ова се случува поради влошување на односите помеѓу Кина и Западот, кинеските аспирации за поголема контрола на синџирот за снабдување, како и поради нивното позиционирање на Арктикот, се наведува во извештајот на ПСТ од февруари годинава.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING