Почетна Македонија Турција ги прекина сите трговски односи со Израел

Турција ги прекина сите трговски односи со Израел

од nenad
1 минути читај за
Турските власти денеска ги прекинаа трговските односи со Израел, бидејќи во април веќе го ограничија извозот во таа земја, соопшти турското Министерство за трговија.

„Извозот и увозот со Израел се прекинати“, се вели во соопштението на Министерството.

   

Се додава дека Турција ќе ги применува овие нови мерки „додека израелската влада не одобри непречен проток на хуманитарна помош во Појасот Газа“.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING