Почетна Економија Тешко повреден работник при извршување градежни работи на објект во Карпош

Тешко повреден работник при извршување градежни работи на објект во Карпош

од nenad
2 минути читај за

21/05/2024
ВЕСТИ, ЛОКАЛНО


Од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, вчера во 13. 45 часот во СВР Скопје било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Б. И. (38) од с. Свиларе, Скопско.

Како што соопшти МВР, според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување на градежни работи на објект во изградба на подрачјето на Карпош во Скопје. Увид бил извршен, наведуваат од МВР.

вг/аа/Фото: МИА Архива .

Извор: МИА


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING