Почетна Македонија Тешко е повредена малолетничка прегазена на една скопска улица. Возачот избегал од местото на несреќата

Тешко е повредена малолетничка прегазена на една скопска улица. Возачот избегал од местото на несреќата

од nenad
1 минути читај за
Тешко е повредена малолетничка прегазена на една скопска улица. Возачот избегал од местото на несреќата.- На 29.05.2024 во 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Серава“ во Скопје, велосипедист удрил во пешак-малолетничка, по што го напуштил местото. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, стои во денешниот полициски билтен. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING