Почетна Економија Терористички напад во Русија – напаѓачи пукале во црква во Дагестан, убиени се двајца полицајци

Терористички напад во Русија – напаѓачи пукале во црква во Дагестан, убиени се двајца полицајци

од nenad
1 минути читај за
Непознати напаѓачи пукале во православна црква во Дербент, Дагестан, по што отвориле оган кон полицијата. Телеграмскиот канал MASH известува дека двајца полицајци загинале, а третиот е ранет.Напаѓачите се на улица и во моментов разменуваат оган со полицијата.

   

– Полицијата спроведува специјална операција во близина на црквата каде претходно имаше пукање – изјави за РИА Новости извор од безбедносните сили.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING