Почетна Убавина и здравје Теа Таировиќ е „виновна“ за времето! Обожавателите „удрија“ по пејачката, имаа само едно барање за неа (ФОТО)

Теа Таировиќ е „виновна“ за времето! Обожавателите „удрија“ по пејачката, имаа само едно барање за неа (ФОТО)

од nenad
1 минути читај за

Откако ја „обвинија“ дека е виновна за временските услови, Таировиќ се огласи на својот Инстаграм профил…

Страшно невреме ја зафати Србија, а дождот и ветерот не престануваат од синоќа. Поради обилните врнежи имаше поплави и во Белград и во другите градови, кои предизвикаа тотален колапс на сообраќајот.

Еден корисник на социјалната мрежа ја „обвини“ младата музичка ѕвезда Теа Таировиќ за ваквата состојба во земјата. Имено, како што напиша на шега, Теа ги привлекла временските непогоди со нејзината песна „Naivčina“.

Во споменатата песна таа пее: „Ако има господ нека прати дожд, тој што го сакам повеќе не ме сака“, поради што еден корисник на социјалната мрежа се пошегува:

Поврзани објави

Од Теа Таировиќ се бара да објави песна која ги содржи зборовите: „сонце, убаво време…“, бидејќи нејзиното „ако има господ нека прати дожд“ отиде предалеку“ – стои во описот на објавата.

Дали Теа ќе ги исполни желбите на фановите и ќе објави песна која ги има споменатите зборови, останува да видиме.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

 

 

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING