Почетна Убавина и здравје Тврдат дека претерува со ботокс и дека не личи себе – „Ќе завршиш како Никол Кидман!“ – Убавина и здравје

Тврдат дека претерува со ботокс и дека не личи себе – „Ќе завршиш како Никол Кидман!“ – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Ботоксот со децении се користи во медицината за разни процедури, но најпознат е како „еликсир на младоста“, бидејќи ги измазнува брчките и го прави лицето да изгледа неколку години помладо. Иако, според експертите, тој е сосема безбеден, некои луѓе знаат дека претераат и повеќе да не личат на себе.

Ен Хатавеј отсекогаш важела за природна убавица, но изгледа дека ни таа не му одолеа на шармот на ботоксот. Имено, на социјалните мрежи вирално стана видеото кое прикажува две сцени од филмовите во кои глуми Ен. Во двете сцени актерката плаче, но разликата е очигледна.

Во првото видео, Ен има 28 години, а додека плаче, лицето целосно ѝ се менува – веднаш се создаваат брчки околу усните и очите, а се гледа ѝ природното движење на мускулите на лицето. Но на втората снимка ситуацијата е сосема поинаква.

Ен има 41 година во второто видео и исто така снима сцена во која плаче, но изразот на лицето ѝ е значително различен, поточно – го нема, па многумина веруваат дека тоа е поради ботоксот.

Боже, каква разлика, колку неприродно изгледа“, „Ако продолжи, ќе почне да губи улоги како Никол Кидман“, „Зошто жените не знаат кога да престанат со корекциите?“, се само дел од коментарите.

Поврзани објави

Погледнете:

Видео: Инстаграм

Може да ве интересира и...

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING