Почетна Убавина и здравје Сузана Јовановиќ на 15 години пеела на свадби, на 18 родила син, а потоа еден настап и го превртел животот

Сузана Јовановиќ на 15 години пеела на свадби, на 18 родила син, а потоа еден настап и го превртел животот

од nenad
1 минути читај за

На патот кон успехот имала голема поддршка од познат музичар…

Познатата пејачка и сопруга на Саша Поповиќ, Сузана Јовановиќ е родена во 1969 година во Белград, а пораснала во селото Раља кај Смедерево.

Професорот Предраг го открил нејзиниот талент кога подготвувале претстава за денот на училиштето. Додека ја вежбала песната со другите момчиња и девојчиња, била најгласна.

Сепак, вистинскиот пат до ѕвездите и го одредила една песна, односно настап. Поради песната „Maramče svileno“ во 1993 година, таа од потполно анонимна пејачка стана глас кој можеше редовно да се слуша на радио во тоа време.

Поврзани објави

Истата година го снимила албумот „Nekad si mi bio nada“ на кој има осум песни.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING