Почетна Убавина и здравје Српската претставничка настапува втора на Евровизија, социјалните мрежи горат поради нејзината песна

Српската претставничка настапува втора на Евровизија, социјалните мрежи горат поради нејзината песна

од nenad
2 минути читај за

Неверојатната симболика на бројот 11 ја следи Теја Дора!


„Евровизија“ започнува во 21:00 часот

Теја Дора вечерва ќе настапи на второто место на „Евровизија 2024“ со песната „Рамонда“, која го симболизира Денот на примирјето во Првата светска војна, национален празник кој се слави на 11 ноември.

Инаку, српската претставничка неколку пати зборуваше за симболиката на бројот 11, кој постојано ја следи. Иако во претходниот период на социјалните мрежи се шпекулираше дека Теја Дора го доби „местото на смртта“, бидејќи само околу 25 отсто од оние кои досега настапија втори по ред во полуфиналето се пласираа во финалето…

Хаос на социјалните мрежи поради бројот 11
Официјалниот канал го објави точниот временски распоред кога ќе настапат кандидатите, а Теја Дора ќе настапи точно во 21 часот и 17 минути. Оваа информација на социјалните мрежи предизвика хаос.


Поврзани објави

Корисниците на мрежата не беа мрзливи и најдоа симболика во ова. Со собирање на бројките, тие дојдоа до збирот 11, а оваа бројка ја следи Теја Дора од почетокот.

Која е симболиката на бројот 11?
Нумеролозите тврдат бројот 11 е исклучително добар знак што укажува на можност, љубов кон сродните духови и дека симболизира отворање на енергетски дух…

Фото: социјални мрежи
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

 


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING