Почетна Балкан Срдечен поздрав – Силјановска Давкова го испрати Пендаровски од Вила Водно – Курир

Срдечен поздрав – Силјановска Давкова го испрати Пендаровски од Вила Водно – Курир

од nenad
3 минути читај за

Гордана Силјановска-Давкова ја презеде функцијата претседател на државата од Стево Пендаровски во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, на официјална церемонија со највисоки државни и воени почести.

Курир
Курир

Силјановска и Пендаровски остварија тет-а-тет средба, по што новоизбраната претседателка со срдечен поздрав го испрати Пендаровски од Вила Водно.

Курир
Курир

Претходно, Силјановска во законодавниот дом даде свечена заклетва за совесно извршување на должноста и со обраќање пред присутните пратеници, дипломатскиот кор и претставници на политичкиот и општествениот живот.

Курир

Извор : Kurir.mk

ФОТО: Срдечен поздрав – Силјановска Давкова го испрати Пендаровски од Вила Водно

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING