Почетна Убавина и здравје Спас во вистинскиот час – Xibiz Jao – Убавина и здравје

Спас во вистинскиот час – Xibiz Jao – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Гелот Xibiz Jao ефикасно ја смирува воспалената и иритирана кожа, по убоди од комарци, изгореници, бричење, депилација. Синергистичкиот ефект на хамамелис, камилица и нане ги намалува црвенилото, осипот, чешањето и првутењето на кожата на местото на примена.

Екстрактот од хамамелис има адстригентно, противвоспалително и регенеративно дејство, додека тинктурата од камилица дејствува смирувачки на кожата.

Нането дава пријатно чувство на разладување и ја намалува болката која се јавува како последица на кожна иритација.

Xibiz Jao гелот содржи пантенол и алантоин, кои ја стимулираат епителизацијата и регенерацијата на оштетената кожа.

Поврзани објави

Гелот се нанесува во тенок слој на кожата неколку пати дневно. Погоден е за примена кај деца и возрасни.

Текст и фото: ПР

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING