Почетна Македонија СОВЕТНИЦИТЕ СЕ ВИНОВНИ ЗА НЕУСПЕШНАТА ДЕБАТА! Семејствотo на Бајден побара веднаш да бидат сменети

СОВЕТНИЦИТЕ СЕ ВИНОВНИ ЗА НЕУСПЕШНАТА ДЕБАТА! Семејствотo на Бајден побара веднаш да бидат сменети

од nenad
2 минути читај за
 Според нив треба да бидат сменети советничката во Белата куќа, Анита Дан и најверојатно нејзиниот сопруг, Боб Бауер, личниот адвокат на претседателот. Членови на семејството на американскиот претседател Џо Бајден, особено неговата сопруга Џил и синот Хантер, ги обвинуваат советниците на американскиот лидер за неговиот катастрофален настап на неодамнешната телевизиска дебата и бараат нивна смена, јави денеска Ен-би-си (НБЦ), повикувајќи се на неименувани извори.

   

Членовите на семејството на Бајден се повеќе ја оспоруваат неговата предизборна стратегија и бараат начини за „ревитализација“. Според нив треба да бидат сменети советничката во Белата куќа, Анита Дан и најверојатно нејзиниот сопруг, Боб Бауер, личниот адвокат на претседателот. Членовите на семејството Бајден почнаа да анализираат што се случило на дебатата веднаш по нејзиното завршување, во обид да откријат кој го преоптовари претседателот со статистика наместо да му дозволи да „зборува од срце“ наведува Ен-би-си. Следната дебата Бајден – Трамп ќе се одржи на 10 септември.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING