Почетна Убавина и здравје Смеси за убава кожа и коса кои може да ги направите дома!

Смеси за убава кожа и коса кои може да ги направите дома!

од nenad
1 минути читај за

Не е тајна дека припадничките на поубавиот пол, сакаат да се средуваат и негуваат, а многу користат потполно природни производи во негата на својата кожа…
Нека вашата бања стане вистинска спа зона.

Не е тајна дека припадничките на поубавиот пол, сакаат да се средуваат и негуваат, а многу користат потполно природни производи во негата на својата кожа.

Бел или кафеав шеќер, маслиново масло, мед, свеж сок од лимон и јајца се само некои од најпопуланите продукти со кои сакаме да готвиме, но и да ги ставаме на кожата и на косата.

Токму затоа денес ви донесуваме неколку едноставни рецепти за нега токму со овие состојки, а станува збор само за правилно мешање на две состојки за да добиете одличен домашен пилинг за тело и усни, смеса против црвенило на лицето и слично.

Погледнете како да ги комбинирате на следната страна:

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING