Почетна Убавина и здравје „Сите плачеа, таму доаѓаше Брена“ (ФОТО) – Убавина и здравје

„Сите плачеа, таму доаѓаше Брена“ (ФОТО) – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Дојдовме до таа идеја, бидејќи токму амбиентот на таа кафана е идеален за мојата песна…

Даниел Тренчовски, поранешен учесник на Ѕвездите на Гранд , неодамна ја израдува публиката со новата песна „Kazna ljubavna“ која ја објави во соработка со Гранд продукција, а за чии потреби, за снимање на спотот, се отвори кафеана што не работеше речиси четири децении.

Талентираниот пејач откри зошто дошол на идеја да ја посети родната Македонија и да го сними својот спот во кафеана која со години не функционирала.

Дојдовме до таа идеја, бидејќи токму амбиентот на таа кафана е идеален за мојата песна. Во ниту еден момент немаше сомнеж дали треба да го направиме тоа. Инаку, пабот се наоѓа во мојот роден град, во местото каде што пораснав пред да одам во Париз и беше навистина преубав. Отворивме кафеана што не работеше 35 години и таму го снимавме спотот“ – вели Даниел.

Додава дека шанкот бил многу популарен во 80-тите години:


Поврзани објави

Сите доаѓаа во тој локал. Лепа Брена и Слатки грех имаа концерт во Македонија некаде во 1983 или 1984 година, Брена пристигна со хеликоптер и дочекот беше организиран во оваа кафана. Затоа уште повеќе ми е драго што имав можност да влезам во паб кој беше затворен со децении“.

Даниел исто така истакнува дека самото снимање било толку уникатно и емотивно и дека наместо статисти ги донел своите најблиски пријатели.

Статистите во видеото беа моите пријатели и семејството. Мислевме дека нема да биде добро, но на крајот испадна одлично, бевме толку среќни што не ни чувствувавме дека камерите не снимаат“ – заклучи пејачот.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING