Почетна Убавина и здравје Се шета во искинати маици и шокира со однесувањето – Убавина и здравје

Се шета во искинати маици и шокира со однесувањето – Убавина и здравје

од nenad
3 минути читај за

Изгледал многу збунето и непрепознатливо

Ноа Сентинео, американски актер познат по улогата во The Fosters, ја носи ласкавата титула наследник на најголемите холивудски заводници, како Бред Пит, Том Круз, Леонардо Ди Каприо. Моментално ужива на одмор со друштво во омилениот клуб „55“ во Сен Тропе, Франција. Меѓутоа, тој изгледал како бездомник, а не како голема млада ѕвезда на која ѝ предвидуваат блескава кариера.

Имено, тој се шетал на плажа и изгледал многу збунето, со цигара в уста, додека на себе носел долга искината маица.

И додека неговите пријатели се бакнувале пред него, Ноа изгледал како сите бродови да му потонале.

Од друга страна, кога се соблекол и го покажал своето извајано тело, заблескал во потполно поинакво светло.

На неговиот шарм не му одолеала ни Стаса Караниколау, најдобрата пријателка на Кајли Џенер, а шпекулациите за нивната романса почнале да се шират откако биле забележани заедно на забава во Лас Вегас. Пред неа, тој бил една година во врска со манекенката Алексис Рен.

Поврзани објави

Кој е, всушност, овој перспективен млад актер?

Роден е на 9. мај 1996 година во Мајами, а пораснал во Бока Ратон. Одел во средното уметничко училиште БАК, а потоа во средното училиште Бока Ратон. Се преселил во Лос Анџелес во 2012 година и преминал во образовната установа „Агоура“. Обожавал да игра фудбал во текот на целото детство.

„Од 17. до 21. година поминав низ многу мрачен период во мојот живот кога прекумерно консумирав алкохол и наркотици“, рекол Ноа во интервју за „Харперс Базар“ и открил дека по 21. роденден се откажал од сите опијати и пијалаци.

Тој е коосновач на хуманитарната организација Favored Nations и многу е посветен на хуманитарната работа.

Кариерата ја започнал уште во 2009 година во семејниот филм The Gold Retrievers. Првата позначајна улога му била во остварувањето How to Build a Better Boy (2014).

Подоцна добил улога во пилот-комедијата Growing Up and Down (2014), пред да го оживее ликот на Исус Адамс Фостер, кој го вивна меѓу младите ѕвезди – тинејџерите буквално го обожаваа.

Уште поголем успех оствари во романтичните комедии на Нетфликс, како што се All the Boys I’ve Loved Before (2018), Sierra Burgess Is a Loser (2018) и The Perfect Date (2019). Во 2022 година глумел во суперхеројскиот филм Black Adam, а се појавил и во шпионската серија The Recruit, како Овен Хендрикс.

Се плашат дека нема да го издржи снимањето: Дрогата го изела некогашниот заводник, сега изгледа морничаво!

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING