Почетна Убавина и здравје Се шетал низ градот кога се случил страшниот инцидент – Убавина и здравје

Се шетал низ градот кога се случил страшниот инцидент – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за


Познатиот актер Стив Бушеми (66) се движел по Третата авенија 369 во источен Менхетен во средата во 11:48 часот кога бил нападнат, соопшти полицијата. Еден човек ненадејно му пришол и го нападнал.  Инцидентот се опишува како уште еден случаен напад на улиците на Големото Јаболко.

Имено, Стив Бушеми, кој е роден во Бруклин, е пренесен во болница. Тој се здобил со модринки, оток на лицето и крварење на левото око. Бил удрен со тупаница во лицето.

Стив Бушеми беше нападнат во центарот на Менхетен. Тој е уште една жртва на случаен чин на насилство во градот“, соопшти неговиот ПР, додавајќи:

Закрепнува и ги цени пораките за поддршка, иако е многу тажен од сето она што му се случи додека шетаа низ улиците на Њујорк (актерот и неговата партнерка)“.

Работник кој бил во близина кога се случил нападот изјавил за New York Post:

Видов дека е со жена, а потоа низ прозорецот видов дека се сопнува и паѓа наназад. Веднаш стана и истрча во спротивна насока. Не видов кој го удри“.

Полицијата објави снимка од надзорната камера на која се гледа наводниот напаѓачот, пишува Дејли Мејл. (Фотографијата од напаѓачот можете да ја погледнете ТУКА)


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING