Почетна Убавина и здравје Се е видливо на првиот состанок: Бегајте од дечкото ако ги слушнете овие 3 работи (ВИДЕО)

Се е видливо на првиот состанок: Бегајте од дечкото ако ги слушнете овие 3 работи (ВИДЕО)

од nenad
1 минути читај за

Сабрина Зохар, експерт за односи и водител на подкаст од САД, редовно објавува интересни љубовни совети на своите социјални мрежи.

Така, таа на својот официјален канал на TikTok сподели совети за сите девојки кои бараат животни партнери, но предупреди и за три клучни работи на кои треба да внимаваат.

„Ако штотуку сте запознале некого или неодамна сте почнале да излегувате со некого и тој ви каже една од овие три работи, направете си услуга и бегајте“, започна таа.

„Го имав мојот најлош кошмар за време на водење љубов“

На самиот почеток таа предупреди дека ако некој каже: „Не барам ништо сериозно“, тогаш тоа не е покана да му се докажеш.

Потоа, таа истакна дека луѓето кои велат: „Ти си премногу добра за мене, а јас не те заслужувам“, се суптилен начин да кажат дека ќе те повредат во иднина.

Текстот продолжува на следната страна

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING