Почетна Убавина и здравје Сенида ги откри деталите од дружењето со Лепа Брена – Убавина и здравје

Сенида ги откри деталите од дружењето со Лепа Брена – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Словенечката пејачка проговори за дружењето со фолк ѕвездата и призна дека би сакала повторно…

Сенида Хајдарпашиќ најави солистички концерт во Белград на 30 август на стадионот „Ташмајдан“. Словенечката пејачка откри дека се уште одржува контакт со Лепа Брена со која минатата година ги вкрстија гласовите на музички натпревар.

Ми се јави неодамна кога имаше концерт во Сараево. Се дружевме четири дена, летавме заедно. За мене е фасцинантно што таа, која е толку голема ѕвезда, ја помина пасошката контрола и не продолжи сама, да седи во салон, туку не чекаше сите нас, целиот тим. Таа многу лесно може да замине и да каже следете ме, но не… Таа не чека. Таа е прекрасна“ – изјави Сенида.

Доколку Брена ја покани, Хајдарпашиќ со задоволство ќе прифати покана да се дружат на нејзината јахта.

Поврзани објави

Еден ден ми е доволен со неа. Навистина ме полни со енергија, таа нејзина смеа! Таа е вистинска домаќинка и во кујната. Тој ден кога бев кај неа, за малку ќе го пропуштив летот. Не ме пушти, а јас премногу се опуштив“ додаде Сенида.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING