Почетна Убавина и здравје Сегашната те буди, вели-поранешната ти стигна – Убавина и здравје

Сегашната те буди, вели-поранешната ти стигна – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Ана Николиќ веќе извесно време е во врска со композиторот Горан Ратковиќ Рале, а сега сподели заедничка слика од автомобилот.

Имено, пејачката сподели видео како ја пее нејзината нова песна, а по тој повод го снимила и Рале додека тој ја возел.

Таа ги напишала и следните стихови: „Без наредба, без тропање, ја кренав зградата на нозе…“, „Сегашната те буди, вели поранешната ти дојде“, на што Рале особено се насмеал додека пејачката цело време го галела.

Инаку, Рале еднаш изјави дека неговиот однос со Ана бил бурен.

Се заљубив во Ана. Мојот проблем со неа е што не сака да пее. Сега работам на нејзиниот нов албум, кој ќе биде навистина одличен и цела нејзина емотивна приказна. Верувам дека таков албум нема да излезе во блиска иднина – изјави Рале во емисијата Блиц дан.

 

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING