Почетна Убавина и здравје Сале Тропико заврши во ургентен центар, пејачот е задржана во болница! Позната причината?

Сале Тропико заврши во ургентен центар, пејачот е задржана во болница! Позната причината?

од nenad
1 минути читај заСале беше преоптоварен со бројни патувања, настапи и приватни обврски последниве денови…

Пејачот на „Тропико бенд“, Александар Цветковиќ заврши во болница.

Како што дознаваме, на пејачот ненадејно и му се слошило во трговски центар, по што набрзо пристигнала брза помош.

Сале е задржан во Ургентниот центар каде во текот на ноќта и утре ќе му бидат извршени дополнителни испитувања за да се утврди причината за вртоглавицата и онесвестувањето.


Поврзани објави

Сале беше преоптоварен со бројни патувања, настапи и приватни обврски последниве денови, поради што денешната неподнослива температура веројатно доведе до колапс на неговото тело. Доколку биде задржан подолго во болница, ќе бидеме принудени со големо жалење да ги откажеме закажаните настани за следните денови“ – потврди менаџерот на „Тропико бенд“, Бошко Јанковиќ.

Да потсетиме, „Тропико бенд“ неодамна објави албум, а последниве недели одржува големи концерти во Србија и регионот. Во петокот вечерта Александар Цветковиќ беше специјален гостин на концертот на Александра Пријовиќ, а следниот ден настапи на фестивалот во Водице.

Фото: printskrin
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:


Може да ве интересира и...

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING