Почетна Убавина и здравје Сакаат да се мешаат во сѐ, животот ќе ви го претворат во пекол – Убавина и здравје

Сакаат да се мешаат во сѐ, животот ќе ви го претворат во пекол – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за


Астролозите велат дека не е лесно да се најде заеднички јазик со свекрвите кои се родени во три хороскопски знаци…

Постојат три хороскопски знаци во кои според астролозите се раѓаат свекрви кои воопшто не се разбираат со снаите.


Поврзани објави

Рак
Свекрвата родена во овој знак делува љубезно, но кога подобро ќе ја запознаете ќе сфатите дека сака да го пика носот насекаде и да предизвикува конфликти во семејството. Понекогаш се навредува поради некоја ситница и тогаш може да направи хаос. И покрај тоа, кога е потребно, таа е подготвена да им помогне на синот и снаата.

Лав
Ако вашата свекрва родена во знакот Лав ве гледа настрана, веројатно сте заборавиле да ѝ дадете комплимент. Таа сака да биде во центарот на вниманието, па затоа е од суштинско значење да ја пофалите сè што прави, инаку ќе се налути. Таа ги обожава своите внуци и едвај чека да ги чува.

Овен
Свекрвата под знакот Овен често дава совети, помага, се грижи за внуците, без воопшто да мора да ја прашате. Но, може да се случи да претера и да почне да го пика носот во вашиот брак. Сепак, долгорочно не е лошо и може да го забавува целото семејство, особено внуците.


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING