Почетна Убавина и здравје (Рецепт) Брчките исчезнуваат за момент: Оваа маска има само две состојки а резултатите се фантастични!

(Рецепт) Брчките исчезнуваат за момент: Оваа маска има само две состојки а резултатите се фантастични!

од nenad
1 минути читај за

(Рецепт) Брчките исчезнуваат за момент: Оваа маска има само две состојки а резултатите се фантастични!

Објавено на 06/28/2024

Секоја жена сака да има убаво лице, а за тоа потребно е и’ правилно да го негувате…
Ова е најприродна маска за лице, а ви треба само морков и мед.
Состојки:
1 морков
2 лажички мед
Подготовка:морковот измијте го, исечкајте и ставете во блендер. Додајте мед и се’ изблендирајте.
Употреба: подготвената маска ставете ја на лицето и вратот и оставете да делува 15. минути. Потоа лицето измијте го со млака вода, а потоа и со ладна за да ја поттикнете циркулацијата.
За видливи резултати маската правете ја два пати неделно.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING