Почетна Убавина и здравје Прослава во замокот на Драгана Мирковиќ! Денеска е посебен ден за пејачката, упати искрени зборови (ФОТО)

Прослава во замокот на Драгана Мирковиќ! Денеска е посебен ден за пејачката, упати искрени зборови (ФОТО)

од nenad
1 минути читај заВо екот на бракоразводната постапка од нејзиниот сопруг Тони Бијелиќ, фолк ѕвездата организираше прослава во нејзиниот прекрасен дом во Виена.

Пејачката Драгана Мирковиќ е во процес на развод од бизнисменот Тони Бијелиќ. Пејачката никогаш не криела дека разводот и е многу тежок момент, но неодамна потврди дека после сите случувања се чувствува многу подобро.

Нејзините деца Марко и Мануела се нејзината голема поддршка, како што таа повеќепати има истакнато. Таа сега организираше прослава за нејзината наследничка во замокот „Ебенфурт“.

Мануела, среќен роденден, сонце мое. Те сакаме најмногу на светот“ – напиша Драгана на својот Инстаграм профил.

Пејачката покажа и како е украсен замокот по повод роденденот на нејзината сакана, а на фотографиите може да се забележи дека преовладуваат розови и бели детали, а славеничката торта е во форма на срце.


Поврзани објави

Пејачката не пропушта прилика да ги пофали своите наследници.

Секогаш со нешто ме радуваат. Децата се прекрасни, иако веќе не се деца, но тоа е она што секогаш го велам“, изјави неодамна Драгана.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING