Почетна Економија Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

од nenad
1 минути читај за

– Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Локално процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 12, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени Целзиусови. Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Во делови од котлината ќе има услови за краткотрајно невреме со засилен ветер и изолирана појава на град. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне до 21 степен.

Според најавите од Управата за хдирометеоролошки работи (УХМР), и во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, освен во недела кога ќе биде претежно стабилно и потопло.

Утре ќе дува засилен северен ветер. вј/аа/Фото: МИА архива .

Извор: МИА

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING