Почетна Убавина и здравје „Проблем е средниот ред“ – Убавина и здравје

„Проблем е средниот ред“ – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Цеца Ражнатовиќ ја бодреше српската репрезентација на Европското фудбалско првенство.

За српските „орли“ Европското првенство заврши на 25 јуни, кога не успеаја да ја совладаат репрезентацијата на Данска и да се пласираат во следната фаза од натпреварувањето.

Голема поддршка за српската репрезентација даваше фолк-дивата Цеца Ражановиќ која со ќерката Анастасија го бодреше Немања Гудељ, како и останатите фудбалери.

За време на престојот во Германија, Цеца се присети на времето кога го водеше фудбалскиот клуб „Обилиќ“ и го советуваше за тактика српскиот тренер Драган Стојковиќ Пикси.

Имам и некое претходно искуство, се разбирам во фудбал, водев и фудбалски клуб. Тие работи никогаш не се забораваат, фудбалот е најголема зараза која постои. Додека го водев фудбалот ја запоставив и својата кариера, зашто тоа е страст“, рече Цеца за српски Блиц и додаде дека не само искуството туку и среќата е клучна.

Свесни сме дека Митровиќ и Влаховиќ не можат да играат во пар, за жал двајца одлични играчи, мислам дека имаме проблем со средниот ред. Имаме одбрана која изгина на сите овие натпревари, проблемот е средниот ред. Мој совет до него е да се занимава со средниот ред и во зависност од тимот, со некои тимови треба да играш на контра, со други офанзивно. Кога е офанзивно, ставаш офанзивни играчи, кога е поопасна екипа, треба малку да се затвориш, да чекаш од контра за да постигнеш гол. Но, јас не сум тренер, јас сум пејачка и многу успешно си ја работам работата, но ние сме Срби и сите сакаме да бидеме тренери, вели Цеца.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING