Почетна Убавина и здравје Прифатете ги добронамерните критики на околината! – Убавина и здравје

Прифатете ги добронамерните критики на околината! – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Овен

Верувате во подобра иднина и подготвени сте да направите сè што можете за да ја постигнете. Можете да се надевате на интересни настани со личноста која ви се допаѓа. Слободно покажете ги вашите чувства. Проблеми со холестеролот.

Бик

Не сте задоволни од ситуацијата на работа и полека почнувате да барате нови решенија и промени. Со саканата личност имате проблеми и недоразбирања кои често ве придружуваат. Проверете го вашиот крвен притисок.

Близнаци

На работа сте под голем притисок и чувствувате дека тоа воопшто не ви се допаѓа. Полека доаѓа времето да се забави малку. Партнерот ви е целосно посветен и среќни сте кога сте покрај него. Можна е главоболка.

Рак

Ќе дадете се од себе за да можете да напредувате. Ќе направите се за да постигнете нови контакти. Можно е да станете посесивни во односот со личноста за која се грижите и да ве измачува љубомората. Мали проблеми со мочниот меур.

Лав

Обидете се да прифатите добронамерна критика што ќе ви се појави. Избегнувајте да реагирате од каква било суета. Во наредниот период ви претстојат промени на емотивно поле. Полни сте со енергија.

Девица

Доколку се занимавате со приватен бизнис, ќе имате можност да ја проширите соработката на ова поле. Ако имате партнер, вашата врска е генерално добра и сте среќни поради тоа. Грижете се за стомакот и варењето.

Поврзани објави

Терезија

Можно е да бидете склони да се вклучите во некои деловни ризици прилично непромислено. Вашата врска може да стане монотона што ќе ве наведе да размислувате за раскинување. Сакате авантури. Болка во пределот на вратот.

Скорпија

Многу сте снаодливи и посветени на работата. Наскоро можете да очекувате можност за напредок. Користете ја вашата имагинација за да комуницирате со личноста за која се грижите и вашата врска ќе стане поинтересна. Ви треба пауза.

Стрелец

Не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате. Пред вас е период во кој ќе размислувате за промена на работното место. Покажете му на вашата сакана колку се грижите за нив и бидете искрени. Избегнувајте цигари и чад од тутун.

Јарец

Доаѓа период кој може да ви донесе бројни компликации на работното поле. Ви треба многу време за да ги преболите настаните од минатото. Проверете ја вашата диоптрија за секој случај.

Водолија

Доаѓа период во кој ќе бидете подготвени за подрастични промени и потези на полето на работата кои ќе шокираат многумина. Доколку сте слободни, ве очекува ново убаво познанство. Ќе уживате во релаксација со пријателите.

Риби

Ќе бидете задоволни од постигнатото на деловното поле. Пред вас е поволен период за ова поле. Новите познанства кај вас будат чувство на ентузијазам и надеж. Ментално сте преоптоварени.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING