Почетна Македонија Приведени двајца крадци, расчистени 7 кривични дела, украдените велосипеди вратени на сопствениците

Приведени двајца крадци, расчистени 7 кривични дела, украдените велосипеди вратени на сопствениците

од nenad
1 минути читај за
Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.Г.(21) и А.К.(42), двајцата од Р.Србија.
Тие се сомничат дека во изминатиот период извршиле 6 кривични дела „тешка кражба“ и едно кривично дело „кражба“ на велосипеди на подрачјето на општина Аеродром.
Двете лица се лишени од слобода, а украдените велосипеди се пронајдени кај пријавените и вратени на сопствениците. ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING